سامسونگ یکی دیگر از برندهای پرقدرت در میان سازندگان سیستم های صوتی و تصویری است. این شرکت به منظور استفاده آسان مشتریان، دفترچه راهنمایی برای نصب در نظر گرفته است که بسیار ساده است. برای اینکه تلویزیون سامسونگ را نصب کنید باید تنظیمات آن را بر طبق دفترچه راهنما به درستی انجام دهید و بدانید کدام قطعه در کجا نصب می شود. در تمام تلویزیون های ساخته شده در شرکت سامسونگ در دفترچه راهنما تمام قطعات با رسم شکل به مخاطب معرفی شده است. اگر باز هم متوجه قطعات و طریقه نصب تلویزیون های سامسونگ نشدید، این مطلب را مطالعه کنید تا تنظیمات و نحوه راه اندازی این نوع تلویزیون را به شما معرفی کنیم. اگر تلویزیون شما مدتی است دچار مشکل شده است کافی است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ مشهد تماس بگیرید، تیمی متخصص از این شرکت اعزام خواهد شد و تلویزیون شما را تعمیر خواهد کرد.

تنظیمات و نصب تلویزیون سامسونگ

انجام تنظیمات این تلویزیون ممکن است کمی زمان بر باشد، اما کار بسیار ساده ای است. برای اینکه تلویزیون را بر روی میز نصب کنید، باید با قطعات مورد نیاز برای این کار آشنا شوید. به غیر از خود تلویزیون در کارتن محصول، چندین قطعه وجود دارد که به هنگام نصب همه آنها لازم است. برای نصب و راه اندازی تلویزیون های سامسونگ باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا پیچ ها، پایه دیواری و پایه رومیزی را از کارتن بیرون آورده و مشخص کنید، تلویزیون قرار است روی پایه یا روی دیوار نصب شود. حتما در دسترس خود پیچ گوشتی دو سو و چهارسو داشته باشید تا در صورت نیاز پیچ ها به وسیله ابزار سفت کنید.
 • اگر می خواهید تلویزیون را روی پایه نصب کنید باید پیچ ها را در سوراخ های روی پایه، ببندید. سعی کنید همه پیچ ها را به خوبی سفت کنید تا پایه محکم شود.
 • تلویزیون های سامسونگ کمی سنگین هستند بنابراین برای نصب آن به چند نفر نیاز دارید که به شما کمک کنند. برای شروع کار، دو نفر تلویزیون را به صورت معلق نگه داشته و شما پایه را با استفاده از پیچ های مخصوص به تلویزیون وصل کنید. پس از وصل کردن پایه به طور دقیق، تلویزیون رو سرجای خود بگذارید.

راه اندازی تلویزیون سامسونگ

برای راه اندازی هر تلویزیونی باید ابتدا کانال یابی انجام دهید. ممکن است در طول فرآیند کانال یابی کمی گیج شوید، اما نگران نباشید ما در اینجا مراحل کانال یابی را به عبارت بسیار ساده برای شما بیان خواهیم کرد. در بسیاری از تلویزیون های سامسونگ، کانال ها به صورت دیجیتال دریافت می شوند، اما اگر نسخه ای خریداری کردید که دیجیتال نداشت، می توانید با تهیه آنتن، کانال یابی را انجام دهید. برای انجام کانال یابی و راه اندازی تلویزیون سامسونگ این مراحل را سپری کنید:

 • در ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون به آنت متصل شده است. اگر آنتن به خوبی نصب نشده باشد، تلویزیون سیگنالی دریافت نکرده و کانال یابی انجام نمی شود. معمولا آنتن را روی پشت بام یا بالکن نصب می کنند تا سیگنال ها را به صورت قوی دریافت کند.
 • وارد منوی تنظیمات تلویزیون شوید و گزینه Broadcasting یا Channels را انتخاب کنید. پس از آن گزینه Channel type find را بزنید. پس از آن آنالوگ و دیجیتال را انتخاب کنید تا همه کانال ها را پیدا کند.
 • پس از آن گزینه جستجو را انتخاب کنید تا کانال یابی آغاز شود. در این مرحله کانال ها یک به یک برای شما نمایان خواهند شد. اگر در هنگام کانال یابی یا راه اندازی تلویزیون مشکل داشتید با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ مشهد در تماس بگیرید.
 • در همه تلویزیون های سامسونگ گزینه های مختلفی مانند اتصال شبکه، اتصال به گوشی تلفن همراه، بازی ها و اینترنت وجود دارد که با ورود به منوی تنظیمات همه این گزینه ها را پیدا خواهید کرد. امروزه تلویزیون های هوشمند سامسونگ به قدری پیشرفته هستند که تمام قابلیت های یک کامیپوتر را می توان از آن ها انتظار داشت.
راهنمای تنظیمات و نصب تلویزیون سامسونگ
راهنمای تنظیمات و نصب تلویزیون سامسونگ

نکات مهم در نگهداری تلویزیون سامسونگ

اگر می خواهید تلویزیون شما طول عمر بالایی داشته باشد باید نکات مراقبی آن را به خوبی رعایت کنید. این نکات عبارتند از:

 • منافذ و شکاف هایی که روی بدنه، پشت یا زیر دستگاه هستند، جهت ورود و خروج هوا ساخته شده اند. برای طول عمر بیشتر و کارکرد بهتر تلویزیون هرگز روی این منافذ را نپوشانید.
 • تلویزیون را در فضاهای کوچک مثل داخل کابین یا قفسه قرار ندهید، چرا که تهویه مناسب فراهم نشده و تلویزیون داغ می شود.
 • نور مستقیم خورشید، بخاری و شوفاژ نیز از طول عمر تلویزیون می کاهد.
 • ظروفی که آب دارند مانند گلدان را در کنار تلویزیون قرار ندهید، چرا که امکان آتش سوزی بسیار زیاد خواهد شد.
 • هر چند روز یک بار گرد و غبار را از روی تلویزیون پاک کنید تا خاک به داخل تلویزیون نفوذ پیدا نکند.
 • با ورود هر گونه جسم فلزی به بخش های تلویزیون امکان برق گرفتگی وجود خواهد داشت.
 • اگر برق محله شما دچار نوسان است حتما برای تلویزیون و سایر وسایل برقی خود محافظ برق تهیه کنید.
 • اگر برای مدت طولانی منزل نیستید، حتما تلویزیون خود را از برق بکشید.
 • با مطالعه دفترچه راهنمای اولیه تلویزیون می توانید با عملکرد دستگاه بهتر اشنا شوید.

نتیجه گیری

راه اندازی تلویزیون های سامسونگ ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما با طی کردن مراحلی که در این مطلب به شما گفته شد می توانید بسیار راحت این کار را انجام دهید. برای استفاده از تلویزیون های سامسونگ در ابتدا باید آن را نصب کرده و سپس تنظیمات آن را انجام دهید. به جز مواردی که در این مطلب گفته شد موارد دیگری مانند اتصال دستگاه به اینترنت، یافتن برنامه ها و سرگرمی های تلویزیون و بسیاری دیگر از این دسته موارد هستند که با ورود به منوی تنظیمات می توانید با آن ها آشنا شوید. چنانچه نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید باید با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ مشهد تماس بگیرید. نمایندگی های رسمی سامسونگ تیمی از متخصصین را به محل سکونت شما اعزام کرده تا مراحل راه اندازی تلویزیون سامسونگ را به طور کامل به شما آموزش دهند. از این که در این مطلب با ما همراه بودید کمال تشکر را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *