مشکلات مربوط به تصویر تلویزیون بسیار متعدد و متنوع هستند و دلایل مختلفی نیز دارند. ما در این مقاله قصد داریم تا به یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که معمولاً برای تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی رخ می‌دهد بپردازیم. دو نیمه شدن تصویر تلویزیون و یا به عبارتی تفاوت روشنایی در دو سمت تصویر تلویزیون مشکلی است که متأسفانه معمولاً برای خیلی از افراد اتفاق می‌افتد. در این مقاله می‌خواهیم به علت این مشکل و راه‌های جلوگیری و پیشگیری و هم چنین رفع مشکل دو نیمه شدن تصویر تلویزیون و تعمیر تلویزیون در مشهد بپردازیم.

علت دو نیم شدن تصویر تلویزیون

علت دو نیم شدن تصویر تلویزیون

دو نیم شدن تصویر تلویزیون به زمانی گفته می‌شود که دو سمت مختلف صفحه نمایش ال‌ای دی و یا ال سی دی شما میزان وضوح تصویر و روشنایی متفاوتی داشته باشد و این موضوع کاملاً واضح و مشخص باشد. در این حالت تلویزیون شما دچار مشکل شده است و باید به دنبال رفع ایرادات فنی آن باشید.
حال که با مشکل بوجود آمده برای تلویزیون خود آشنا شدید بد نیست تا اطلاعاتی نیز نسبت به علل بوجود آمدن این قبیل مشکلات بدست آورید. برای این کار در ابتدا باید با نحوه پردازش تصویر در تلویزیون‌های LED و LCD آشنا شوید.
پنل تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی تا به امروز دارای دو بخش می‌باشد. پردازش تصویر در برد تلویزیون نیز در دو بخش انجام می‌شود به همین علت زمانی که یکی از دو قسمت پردازش تصویر دچار مشکل شود اختلافی که در میزان نور و روشنایی با بخش دیگر ایجاد می‌گردد باعث می‌شود تا شما تصویر را به شکل دو نیمه شده ببینید.

عواملی که باعث دو نیم شدن تصویر تلویزیون می‌شود

با توجه به نحوه کارکرد تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی که به آن اشاره کردیم می‌خواهیم به عواملی که معمولاً باعث ایجاد این قبیل مشکلات می‌شود بپردازیم. کارشناسان مرکز پاراتک به عنوان نمایندگی تعمیرات تلویزیون‌های سامسونگ و ال جی در مشهد با تجربه چندین و چند ساله خود در زمینه تعمیر و نگه داری تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی سامسونگ و ال جی در این زمینه شما را راهنمایی می‌کنند.
بر اساس نظر کارشناسان محترم مرکز پاراتک مهم‌ترین عواملی که باعث بوجود آمدن حالت دو نیمه شدن تصویر می‌شود به شرح زیر است:
• افزایش میزان نور یک بخش نسبت به بخش دیگر
• کاهش میزان نور یک بخش نسبت به بخش دیگر
• اختلاف رنگ در یک بخش نسبت به بخش دیگر
• جابجایی رنگ‌ها در تصویر یک بخش نسبت به بخش دیگر

مشکل برد تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی

به گفته کارشناسان نمایندگی تلویزیون‌های سامسونگ و ال جی در مشهد (پاراتک) یکی از مشکلات رایجی که باعث دو نیم شدن تصویر تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی می‌شود برد تصویر است. بدلیل این که یرد از دو بخش تشکیل شده است بنابراین زمانی که یکی از این دو بخش دچار مشکل می‌گردد تفاوت تصویر در دو سمت تلویزیون مشاهده می‌گردد. به منظور رفع این مشکل می‌توانید با نمایندگی خدمات ال جی و سامسونگ در مشهد ارتباط برقرار نمائید.

دو نیم شدن تصویر تلویزیون بر اثر آبخوردگی

آب خوردگی صفحه تلویزیون یکی از متداولترین دلایل خرابی تلویزیون است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که منظور از آبخوردگی صفحه نمایش تلویزیون این است که مقدار زیادی آب یا مایعات مختلف مستقیماً بر روی صفحه نمایش تلویزیون ریخته شود. اما آب خوردگی پنل تلویزیون های ال ای دی LED و ال سی دی LCD بیشتر به این معنی است که ما معمولاً برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از مایعات پاک کننده استفاده می کنیم و آن را اسپری می کنیم به شیشه تلویزیون، و این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل وارد دستگاه شده و باعث اتصالی و خرابی می شوند.
آب خوردگی پنل تلویزیون که به طرق مختلف صورت می گیرد مانند اسپری کردن مایعات تمیز کننده روی صفحه تلویزیون، و نیز در اثر بخار آب محیط، داشتن هوای مرطوب در محل، و ریختن اتفاقی آب بر روی تلویزیون . در این حالت‌ها پنل تلویزیون اشکال پیدا خواهد کرد و عیوب ظاهری مختلفی را شما روی صفحه خواهید دید.

مشکلات ناشی از آبخوردگی تلویزیون

مشکلات ناشی از آبخوردگی تلویزیون

بر اساس تجربیاتی که کارشناسان تعمیر تلویزیون در مشهد دارند رسیدن مایعات به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه، سولفاته شدن مدارات و سوختگی فیزیکی این مدارها می شود و باعث بوجود آمدن عیوب ظاهری مختلف و متعددی می‌گردد.
از رایج‌ترین این مشکلات می توان به ایجاد نوارهای سفید رنگ و یا مشکی رنگ روی تصویر، مشاهده خطوط رنگی عمودی، تفاوت میزان روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون یا به عبارتی دو نیمه شدن تصویر تلویزیون و سیاه شدن و دو تایی شدن تصویر تلویزیون از یک طرف و کند شدن تصویر تلویزیون به این معنی که تصاویر به حالت آهسته و اسلوموشن نمایش داده می شود و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود اشاره کرد. حتی در مواقعی تصویر تلویزیون کاملاً قطع می‌شود درحالیکه صدا هنوز در حال پخش شدن است. این‌ها همه جزو مشکلاتی هستند که ناشی از آبخوردگی صفحه نمایش تلویزیون است.
در چنین مواقعی باید از خشک کردن تلویزیون با سشوار یا جاروبرقی و یا هر وسیله‌ای که گرما یا جریان هوا ایجاد می‌کند جلوگیری کرده و در اسرع وقت به یک مرکز معتبر تعمیر تلویزیون‌ مراجعه نمائید.

مرکز تعمیر تلویزیون پاراتک
مرکز تعمیر تلویزیون پاراتک با سابقه چندین ساله در زمینه تعمیر تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی در مشهد به عنوان نمایندگی خدمات ال جی و سامسونگ در مشهد شما را در زمینه مشکلات و ایرادات بوجود آمده برای تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی راهنمایی خواهد کرد. شما عزیزان می‌توان برای انجام هرگونه خدمات در زمینه تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی با برند سامسونگ و ال جی به این مرکز مراجعه نمائید تا کارشناسان نسبت به عیب یابی و تعمیر تلویزیون شما اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *